КИЇВСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ "АКАДЕМІЯ ПОЛІЦІЇ"

Історія

В Національній академії внутрішніх справ в березня 2017 року створено відділ координації роботи центрів первинної професійної підготовки «Академія поліції», в якому функціонувало три центри (Київський, Вишгородський та Чернівецький).

В серпні 2019 відбулась реорганізація центрів, після якої Київський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (далі-центр) розпочав своє самостійне функціонування. А вже в січні 2020 став структурним підрозділом навчально-наукового інституту № 1 Національної академії внутрішніх справ.

Первинна професійна підготовка поліцейських в академії проходить за шестимісячною навчальною програмою. Після успішного опанування якої слухачі отримують диплом кваліфікованого робітника за професією «Поліцейський».

Основною метою проходження первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції є отримання базових спеціальних знань за для ефективного здійснення своїх функціональних обов’язків у практичному підрозділі.

Завершальним етапом освітнього процесу слухачів є складання державної кваліфікаційної атестації.

За період існування центру первинну професійну підготовку пройшли понад 3500 слухачів, серед яких:

  • Дільничні офіцери поліції;
  • Поліцейські полку особливого призначення;
  • Слідчі;
  • Оперуповноважені кримінальної поліції;
  • Поліцейські сектору реагування патрульної поліції;
  • Поліцейські підрозділів спеціальної поліції(підрозділи забезпечення).

Під час проходження підготовки слухачі за різними спеціалізаціями (кваліфікаціями) опановують програму, до якої входить більше 40 навчальних дисциплін (предметів).

Особливість підготовки поліцейських в центрі полягає в тому, що під час здійснення освітнього процесу теоретична складова поєднується з практичною.

До проведення занять та факультативів на постійній основі задіюють фахівців з практичних підрозділів Національної поліції України та інших відомств.

Окрім цього на базі центру функціонують діючі навчальні полігони: автодром, тактичне містечко, блокпост, інтерактивний клас, «кіллерхауз», ізолятор тимчасового тримання та інші), які дають можливість слухачам на основі отриманих теоретичних знань набути та відпрацювати практичні навички.

В складі центру є 4 цикли:

  • загальних та кримінально-правових дисциплін;
  • поліцейського права та превентивної діяльності;
  • спеціально-тактичних дій та фізичної підготовки;
  • вогневої підготовки.

Також на базі центру функціонує навчально-тренувальне відділення домедичної підготовки.

Головним завданням якого є підготовка осіб, які згідно чинного законодавства України зобов’язані надавати домедичну допомогу постраждалим але не мають медичної освіти, а саме: співробітники Національної поліції України, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та інші особи, які за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

Співробітники відділення пройшли повний курс спеціальної підготовки в міжнародному центрі парамедицини S.M.U.R.D (Румунія) за програмою «Тренери для тренерів», сертифіковані за стандартами NАТО і підготовку в Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України і отримали сертифікати викладач-інструктор з надання першої невідкладної медичної допомоги.

З моменту відкриття відділення, пройшли навчання за 48-ми годинною «Професійною програмою підвищення кваліфікації для надання домедичної допомоги» близько 1500 слухачів та за 160-ти годинною «Професійною програмою підготовки фахівців для надання домедичної допомоги» (інструктори) отримали посвідчення близько 30 осіб.

Матеріально-технічна база відділення дозволяє проводити практичні заняття з поліцейськими та особами рядового і начальницького складу цивільного захисту, а саме: відпрацювання сценаріїв по деблокуванню з автомобіля, перенесення та транспортування постраждалих, робота в команді тощо.

Тренери відділення постійно проводять ознайомчі та факультативні заняття з учнями ліцеїв, шкіл та інших навчальних закладів, проводяться заняття з поліцейськими на первинній підготовці та залучаються до проведення масових заходів (змагання, навчання, показові виступи, флешмоби та ін.).

Юридична адреса Київського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції»: м. Київ, площа Соломянська,1, поштовий індекс 03141